{ INFORMATION_BAR_W } انجمن دستیاری پزشکی و دندانپزشکی پارس مدیک / انجمن آزمونهای دستیاری / رزيدنتي ( DASTYARI FORUM ‎‏) { INFORMATION_BAR_G }

پارس مدیک، گسترده ترین شبکه ارتباطی پزشکان ایران

Image

بعد از پايان زمان انتخاب رشته، پارس مديك و زير مجموعه هاي آن غير فعال خواهند گرديد، عضويت در تالار غير فعال است و با لينك زير ميتوانيد از اتاق گفتگو استفاده نماييد.

لینک ورود به اتاق گفتگو: cometchat/modules/chatrooms/index.php?id=363

تمام پزشكان ايران در عزاي دکتر اصغر پیرزاده متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان كه ناجوانمردانه در اردبيل به قتل رسيدند، عزادار و غم زده ايم.

تسليت سفيدپوش

تاریخ : چهارشنبه مرداد 6, 94 2:14 am


همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت [ DST ] تنظیم شده اند


قوانین انجمن


این مکان یک انجمن تخصصی پزشکی میباشد،که در وبسایت ساماندهیوزارت ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره میگردد.قوانین انجمن را مطالعه نمائید.ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 
نویسنده پیغام
پستارسال شده: دوشنبه بهمن 11, 89 7:31 pm 
آفلاین
بنیانگذار
دارنده مدال طلایی
دارنده مدال طلایی
آواتار کاربر
بنیانگذار
تاریخ عضویت: شنبه اردیبهشت 25, 89 11:55 am
پست: 3079
محل اقامت: کویر
سپاسگزاری کرده اید: 2875 مرتبه
سپاسگزاری شده:
25699 مرتبه در 2920 پست
مقطع تحصیلی: دستیار تخصصی
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 1379
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: بيهوشي‌

گروه اجتماعي / حوزه بهداشت و درمان
89/11/11 - 12:32 شماره:8911110572

معاون توسعه وزارت بهداشت در پاسخ به فارس:
سهميه پرستاران در آزمون استخدامي 16 هزار و 500 نفر است

خبرگزاري فارس: معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: سهميه پرستاران در آزمون استخدامي 6 اسفند 16 هزار و 500 نفر است و بقيه پزشك عمومي، ماما، كمك بهيار و تكنسين اورژانس هستند، علت تأخير در انتشار آگهي استخدام در برخي استانها نيز ناهماهنگي و برخي مشكلات در استانداري‌هاست.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عباس حسني امروز در حاشيه جلسه شوراي معاونان وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار فارس درباره اينكه آيا پرستاران با وجود ممنوعيت استخدام در تهران در اين شهر هم استخدام مي‌شوند، توضيح داد: استخدام پرستاران براي اجراي قانون ارتقاي بهره‌وري و كاهش ساعت كاري پرستاران است و با استخدام‌هاي معمول دستگاه‌هاي دولتي فرق مي‌كند به همين علت اين استخدام در تمام استان‌ها از تهران گرفته تا اقصي نقاط كشور اجرا مي‌شود.

* علت تأخير فراخوان استخدام برخي استانها در استانداري‌هاست

وي درباره علت منتشر نشدن فراخوان و آگهي استخدام پرستاران در استان تهران گفت: مشكل در استانداري‌هاست ما در چند استان غير از تهران هم اين مشكل را داريم كه با همكاري معاونت نظارت راهبردي و نيروي انساني رياست جمهوري درصدد حل اين مشكل هستيم.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت گفت: يكي از مشكلات پيش رو براي استخدام پرستاران اين است كه برخي ارگانها مانند بنياد شهيد درخواست سهميه استخدامي دارد كه اگر مثلاً 5 هزار نفر به اين ارگان اختصاص دهيم. اين ميزان سهميه استخدامي بلوكه مي‌شود و ديگر نمي‌توانيم قانون ارتقاي بهره وري و كاهش ساعت كاري پرستاران را اجرا كنيم.

وي ادامه داد: وزارت بهداشت و معاونت نيروي انساني و نظارت راهبردي رياست جمهوري متفق القول هستند كه اين استخدام‌ها بايد خارج از روال عادي استخدام‌ها منظور شود زيرا هدف از آن كاهش ساعت كاري و اجراي قانون ارتقاي بهره وري خدمات كاركنان باليني است.

* افزايش 50 درصدي تخت‌هاي بيمارستاني كشور تا سال 93

حسني اضافه كرد: براي تأمين نيروهاي مورد نياز براي مراكز بهداشتي و درماني جديد الاحداث و نوسازي شده بايد به طور جداگانه استخدام داشته باشيم. در حال حاضر 12 هزار تخت بيمارستاني در كشور آماده شده و بايد راه‌اندازي شود تا سال 93 نيز 44 هزار تخت بيمارستاني جديد ساخته مي‌شود.

وي گفت: افزايش 56 هزار تخت بيمارستاني جديد تا سال 93 يعني افزايش 50 درصدي تختهاي بيمارستاني در كشور كه يك انقلاب و تحول بزرگ محسوب مي‌شود و بايد براي راه‌اندازي آنها حدود 55 هزار نيروي جديد اعم از پرستار و غير پرستار به غير از 23 هزار نيروي استخدامي در آزمون 6 اسفند جذب كنيم.

*1250 خانه بهداشت در حال ساخت

معاون وزير بهداشت اضافه كرد: امسال همچنين جشن تكميل شبكه را داريم و هزار و 250 خانه بهداشت جديد را در حال ساخت داريم كه اين مراكز نيز نيروي جديد مي‌خواهند.

*80 درصد ظرفيت استخدام براي پرستاران است

حسني در پاسخ به اين پرسش فارس كه آيا همه 23 هزار نفر پرستار خواهند بود، گفت: 80 درصد آنها پرستار هستند يعني حدود 16 هزار و 500 پرستار جديد در آزمون 6 اسفند امسال استخدام مي‌شوند و بقيه پزشك عمومي، تكنسين اورژانس، كمك بهيار و ماما خواهند بود.

* زمان كاهش ساعت كاري معلوم نيست

وي در پاسخ به اين پرسش فارس كه كاهش ساعت كاري پرستاران عملاً از كي عملي مي‌شود، توضيح داد: به طور معمول بعد از آزمون و اعلام نتايج 3 ماه براي اعمال روال گزينش و تأييد صلاحيت طول مي‌كشد البته بيشتر اين نيروهاي پرستار از پرستاران قراردادي ما هستند و شناخته شده هستند اما به هر حال تلاش مي‌كنيم كه بهترين و با صلاحيت ترين نيروها را وارد بخش دولتي كنيم.

وي افزود: اين افراد به صورت پيماني به استخدام دولت در مي‌آيند و بعد از ورود آنها به مجموعه و حضور آنها در شيفت‌هاي باليني به تدريج ساعت كاري كم مي‌شود و اكنون نمي‌توانم به طور دقيق زمان كاهش ساعت كاري پرستاران را اعلام كنم.

وي در پاسخ به پرسش ديگر خبرنگار فارس مبني بر اينكه معوقه اضافه كار پرستاران آيا پرداخت مي‌شود و از كي نيز گفت: به محض اينكه اعتباران آن از سوي دولت به ما پرداخت شود و به هر ميزان كه باشد معوقه اضه كار پرستاران را پرداخت مي‌كنيم.

* ابهام در پرداخت معوقه اضافه كار پرستاران

حسني در پاسخ يه اين نكته كه بين پرستاران شايع شده كه معوقه اضافه كار قرار نيست پرداخت شود، گفت: ما نبايد به شايعات توجه كنيم اما به هر حال دولت در سال جاري به علت اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها با مشكلاتي مواجه است كه بايد ما هم با دولت همكاري كنيم.

وي افزود: اكنون در ماه بهمن هستيم اعتبارات مصوب وزارت بهداشت مطابق معمول و طبق زمان بندي هميشگي پرداخت نشده و با تأخير مواجه است حدود 550 ميليارد تومان كسري بودجه داريم و در بخش عمراني هم حدود 300 ميليارد تومان كسري بودجه داريم اگر اين اعتبارات پرداخت شود و هر چه قدر بيشتر به ما اعتبار بدهند آن را براي پرداخت معوقه اضافه كار پرستاران هزينه مي كنيم.

معاون وزير بهداشت گفت: اميدوارم اين مطالبات هم وصول شود اما نمي‌توانم زمان پرداخت اين معوقات و مبناي محاسبه آن را اعلام كنم ولي از زمان ابلاغ قانون ارتقاي بهره وري به دانشگاههاي علوم پزشكي در دي امسال همزمان از معاونت نظارت راهبردي درخواست تأمين اعتبار معوقه اضافه كار پرستاران را ارائه كرده‌ايم.

حسني در پاسخ به اين پرسش كه پس معوقه پرستاران از دي امسال محاسبه مي‌شود، اضافه كرد: من نگفتم از برج 10 محاسبه مي‌شود، گفتم هر چقدر بودجه به ما بدهند بر مبناي آن اقدام مي‌كنيم.
انتهاي پيام/ش
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911110572


_________________
تصویر


بالا
 پروفایل  
کاربران زیر از کاربر محترم Site Admin1 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
Sardar1 (پنج شنبه اردیبهشت 29, 90 10:07 pm)
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت [ DST ] تنظیم شده اند


مباحث مشابه
 موضوع   نویسنده   پاسخ   مشاهده شده   آخرین پست 
در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. استخدام پزشك در مناطق محروم

Site Admin1

0

246

پنج شنبه دی 23, 89 4:01 pm

Site Admin1 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. پرداخت ديه، 2 سال حبس و 30 ضربه شلاق براي ضارب پرستار ياسوجي

Site Admin1

0

164

پنج شنبه اسفند 12, 89 11:59 am

Site Admin1 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. جز استخدام نیرو یا واگذاری امور راه دیگری نداریم

Site Admin1

0

151

پنج شنبه آبان 20, 89 10:27 am

Site Admin1 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. انتشار آگهي استخدام 500 نفر در سازمان انتقال خون تااواخر دي

Site Admin1

0

223

پنج شنبه دی 9, 89 11:20 pm

Site Admin1 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. متن آگهی استخدام پیراپزشک و پزشک و آدرس سایت های دانشگاه ها

Site Admin1

0

258

سه شنبه بهمن 12, 89 3:32 pm

Site Admin1 مشاهده آخرین پست

 


چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

پرش به:  

قدرت گرفته از: phpBB & phpbbpersian
پشتیبانی توسط: mshb.iR

imam ali

وبسایتهای مرتبط


وبدا

سامانه اطلاع رسانی پزشکان

پارس مدیک

سنجش پزشکی

وزارت بهداشت

آزمونهای انلاین پارس مدیک

مسابقه پیام کوتاه پارس مدیک

سازمان نظام پزشکی

پرسش های فنی کاربران

مسایل مربوط به طراحی انجمن

مسایل امنیتی و راه حل ها

* * *

تماس با ما

پیام کوتاه: ٣٠٠٠٦١٥٣٠٠
رایانامه: info@parsmedic.com