{ INFORMATION_BAR_W } انجمن دستیاری پزشکی و دندانپزشکی پارس مدیک / انجمن آزمونهای دستیاری / رزيدنتي ( DASTYARI FORUM ‎‏) { INFORMATION_BAR_G }

تاریخ : دوشنبه شهریور 31, 93 4:38 am

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت [ DST ] تنظیم شده اند

ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 199 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  بعدی
نویسنده پیغام
پستارسال شده: سه شنبه آبان 16, 90 1:13 am 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
آواتار کاربر
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری کرده اید: 240 مرتبه
سپاسگزاری شده:
939 مرتبه در 279 پست
مقطع تحصیلی: دکترای پزشکی عمومی
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 70

شروع : 9 فروردین
تعداد ساعت های مفید هفته قبل :42
جمع ساعتهای مشغول مطالعه تا کنون :

1583.5

متوسط ساعت مطالعه در طی یک روز در198 روز گذشته (بجز جمعه های 6 ماه اول ) از ابتدا شروع مطالعه: 7.99 ساعت(هفته قبل 8.07

درس های آماده شده برای دوره عمومی اول

-مرور سریع سوالهای دوره های قبل(بجز اطفال و آمار و بهداشت)
- جراحی : از پارسیان (یک سوم مطالب 3 بار)
- زنان و زایمان : از زنان زایمان دوجلدی دکتر مهدی ایزدی
- اطفال : از گاید لاین (10% مطالب 2 بار )
-داخلی:غدد- قلب -گوارش- روماتو- خون -کلیه( از گاید لاین و نکات برتر دکتر ایزدی )(بعضی از مطالب 2 بار )
- عفونی (دکتر کرمی )
-پاتولوژی: نکات برتر دکتر ایزدی
-رادیولوژی:نکات برتر دکتر ایزدی
-فارماکولوژی:نکات برتر دکتر ایزدی
-نرولوژی :دکتر کرمی
-ارتوپدی:عمدتا از دکتر کرمی بعضی از مطالب از کتاب دکتر اعلمی هرندی
-ارولوژی: کتاب دکتر سیم فروش 2 بار(بجز مباحث حذف شده)
ENT:کتاب رودولف پروبست : خلاصه شده توسط دکتر خدا آمرزیده - دکتر آیتی فیروز آبادی(بجز فصل آخر که در باره اختلالات تکلم هست)
-روانپزشکی پارسیان
-چشم :نکات برتز دکتر ایزدی
- بهداشت و آمار: دکتر کامران احمدی

درس هائی که مونده , بحث های خونده نشده ریه و پوست و اخلاق پزشکی هست.از فردا دوره بعدی رو شروع می کنم و هر موقع
اون درسا به دستم برسه جزوه نویسی می کنم.کتاب اخلاق پزشکی دکتر کامران احمدی رو دارم یه اطلاعاتی هم از سالهای قبل هست...وسط درسها به عنوان زنگ تفریح می خونم.بهداشت و آمارو خوندم و جزوه نویسی کردم و جزوه خوبی هم شد ولی علی رغم تلاش زیاد تا حد 10% مطالب رو متوجه نشدم.از هر کسی هم که می پرسیدم آمادگی نداشت.دوست دارم اگه وقت اجازه بده جزوه و سی دی بهداشت و آمار سروش فرزانگان رو هم بگیرم چون مولفش متخصص همین زمینه هست و امکان داره ابهام های منو تو جزوه دکتر احمدی
برطرف کنه.

6.5 ماه از شروع درس خوندن برای دوره 39 می گذره.یه مقدار از خوندن و نوشتن و جزوه نویسی خسته شدم. مفصل دیستال انگشت اول دستم هم تروماتیزه شده راحت نمیشه ازش استفاده کرد و دردناک شده.دست خودم نیست موقع نوشتن فشار زیادی به انگشتام وارد می کنم.به نظرم خطر آرتروز با این همه فشار به مفصل وجود داره.خوندن راحت تر از خوندن و نوشتن هست چون تو حالت دوم
شرایط روحی و بدنی خاصی باید باشه و انرژی زیادی هم می طلبه ولی تو هر شرایطی به نظر من میشه خوند... مخصوصا جزوه هائی
که با سلیقه شخصی تهیه شده و روانتر هست...

هفته گذشته هفته پر ماجرائی برای من بود.هم خوب بود هم بد و ناخوشایند.خوب از این نظر که دوره اول که خوندن و نوشتن بود تمام
شده و به دوره بعدی و دوره های بعدی که عمدتا خوندن هست رسیدم.و باز هم خوب که سریع مشکل نظام پزشکی من و با موفقیت حل شد. و باز خوب از این نظر که مشکل کامپیوترم بعداز 3 هفته اتلاف وقت حل شد.

ولی بد از این نظر که تو ی تست شنوائی سنجی شواهدی از اختلال سنسوری گوش راست مشاهده شد. با توجه به اینکه احساس fullness و tension توی گوشم احساس می کنم (نزدیک یک سال) داشتم میرفتم برای MRI مغز برای رد اکوستیک نروما(البته بعد از کلی تحقیق توسط خودم). ولی گفتم قبل از اینکار با یه متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنم.علی رغم اینکه که توی گزارش شنوائی سنجی از اختلال mild طرف راست و اختلال در فرکانس های 4000-8000 صحبت شده بود ولی اون متخصص معتقد بود من مشکل سنسوری ندارم و بیشتر به خاطر اضطراب هست وجسمی روانی هست! با اینهال برام ABR نوشت و گفت یه مدتی از داروهای ضد اضطراب استفاده کنم اگه بهتر نشدم برم تست ABR انجام بدم !.ولی خوب من خودم تا حدی این مشکل رو دارم که گاهی صحبت های طرف مقابل را متوجه نمیشم مخصوصا وقتی آهسته صحبت کند.وهمانطوری که گفتم گاهی (نه همه مواقع ) و از یک سال پیش احساس fullness توی گوشت راستم دارم. فردا تصمیم دارم تو یه مرکز دیگه هم تست ABR انجام بدم و هم مجددا تست شنوائی انجام بدم.امیدوارم زیاد وقت گیر نباشه.

علت اینکه هفته قبل 42 ساعت شد و متوسط روزانه افت کرد هم اون کار ها بود که نسبتا واجب بودند ,هم یه مقدار مشغله فکری به خاطر مشکل گوشم بود هم تنبلی بود هم سردرد طولانی مدتی داشتم و هم اینکه وقتی از یه سیستم می خوام به سیستم دیگه برم که سیستم قبلی چندین ماه طول کشیده بوده... تا بیام به سیستم جدید عادت کنم کمی مکث وجود دارد.یه مقدار هم به خودم off دادم و به سرگرمی هائی که دوست داشتم پرداختم.فکر می کنم اگر قرار به خوندن باشه میشه ساعت های بیشتری نسبت به روش خوندن و نوشتن به مطالعه پرداخت و ساعت های مطالعه جهش قابل توجهی پیدا می کنند.

حتی اگه اکوستیک نروما هم باشه هیچ وقت به بدی بیماری استیو جابز نیست که در سن 52 سالگی و در اوج شهرت جهانی و ثروت
دچار سرطان پانکراس شد و اونقدر روحیه خوبی داشت که 2 روز مانده به فوتش سر کارش حاضر بود.حتما می دونید که شرکت apple مشهورترین برند جهانی بود و هست و ثروتمندترین شرکت در دنیا هست که استیو جابز پایه گذار اون بود... طوری که حتی بزرگترین شرکت های نفتی دنیا هم به حد ثروت و قدرت و شهرت شرکت apple نرسیدند.خودتون حتما می دونید...ولی برای یاد آوری میگم که اکوستیک نروما یه توده خوش خیم مغز هست که متاستاز نداره و فقط مشکلی که ایجاد میکنه از نظرsol تو زاویه
cp angle هست و در اغلب مواقع با موفقیت برداشته میشه وممکنه هنگام برداشتن در اثر ترومای جراحی مشکلاتی پیش بیاد.

در باره استیو جابز و زندگی و مرگ او
http://www.jamejamonline.ir/newstext.as ... 0856147109

http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=147691
http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=126127
http://www.jamejamonline.ir/newstext.as ... 0856632041
http://www.jamejamonline.ir/newstext.as ... 0856465334
http://www.jamejamonline.ir/newstext.as ... 0856295358
http://www.jamejamonline.ir/newstext.as ... 0856242434

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم hamids54 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
pirsook111 (سه شنبه آبان 16, 90 1:27 am), منصوره (سه شنبه آبان 16, 90 1:31 am), setayesh dr (سه شنبه آبان 16, 90 2:10 am), رهگذر (سه شنبه آبان 17, 90 9:37 pm), پریای خوشبخت (سه شنبه آبان 17, 90 10:44 pm), فریبا ک (یکشنبه آبان 22, 90 8:26 pm), shalmAn (سه شنبه آذر 1, 90 12:05 pm), shahab1989 (یکشنبه بهمن 16, 90 11:47 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آبان 16, 90 1:27 am 
آفلاین
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر
کاربر حرفه ای
محل اقامت: همین نزدیکی ها
سپاسگزاری کرده اید: 748 مرتبه
سپاسگزاری شده:
792 مرتبه در 167 پست
مقطع تحصیلی: دستیار تخصصی
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 79
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: زنان‌ و زايمان‌

تبریک میگم دکتر حمید اس 54 واقعا عالی پیشرفتید انشالله که مشکل جدی نباشه بیماریتان و واقعا به خاطر همان اضطراب باشه با دیدن گزارش شما هم خوشحال شدم و نیرو گرفتم هم دچار حس اضطرار شدم من خیلی عقب هستم امیدوارم هممون موفق باشیم

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم pirsook111 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
hamids54 (سه شنبه آبان 16, 90 1:35 am), dr_farhod (سه شنبه آبان 17, 90 8:19 pm), رهگذر (سه شنبه آبان 17, 90 9:37 pm), پریای خوشبخت (سه شنبه آبان 17, 90 10:42 pm), dr.nik (چهارشنبه آبان 25, 90 4:41 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آبان 17, 90 8:21 pm 
آفلاین
کاربر کوشا
آواتار کاربر
کاربر کوشا
محل اقامت: شیراز
سپاسگزاری کرده اید: 248 مرتبه
سپاسگزاری شده:
986 مرتبه در 242 پست
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 78
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: بيماريهاي‌ داخلي‌

دکتر حمید خسته نباشید ان شالله که چیز مهمی نیست وفردا با خبر خوش برمیگردین

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم dr_farhod به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
رهگذر (سه شنبه آبان 17, 90 9:37 pm), پریای خوشبخت (سه شنبه آبان 17, 90 10:41 pm), hamids54 (سه شنبه آبان 17, 90 11:07 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آبان 17, 90 9:51 pm 
آفلاین
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر
کاربر حرفه ای
سپاسگزاری کرده اید: 1949 مرتبه
سپاسگزاری شده:
582 مرتبه در 115 پست
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 80
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: طب عفوني‌

" توجه به اینکه احساس fullness و tension توی گوشم احساس می کنم(نزدیک یک سال) "

با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید که اظهار نظر میکنم
فکر میکنم هر چه به امتحان نزدیک میشه ناخودآگاه حساسیت ما نسبت به خودمون و حتی مسائل اطراف بیشتر میشه
بنابراین با وجود اینکه پی گیری میکنید ...
به امید خدا مشکلی نیست
اطمینان داشته باشید

موفق و سلامت باشید

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم رهگذر به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
پریای خوشبخت (سه شنبه آبان 17, 90 10:41 pm), hamids54 (سه شنبه آبان 17, 90 11:07 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آبان 24, 90 5:50 am 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
آواتار کاربر
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری شده:
939 مرتبه در 279 پست

تعداد ساعت های مفید هفته قبل :49.5

1633

متوسط ساعت مطالعه در طی یک روز در205 روز گذشته (بجز جمعه های 6 ماه اول ) از ابتدا شروع مطالعه: 7.96 ساعت(هفته قبل 7.99

درس های آماده شده برای دوره عمومی اول

-مرور سریع سوالهای دوره های قبل
- جراحی : از پارسیان (یک سوم مطالب 3 بار)
- زنان و زایمان : از زنان زایمان دوجلدی دکتر مهدی ایزدی (بعضی از مطالب 2 بار )
- اطفال : از گاید لاین (10% مطالب 2 بار )
-داخلی:غدد- قلب -گوارش- روماتو- خون -کلیه( از گاید لاین و نکات برتر دکتر ایزدی )(بعضی از مطالب 2 بار )
- عفونی (دکتر کرمی )
-پاتولوژی: نکات برتر دکتر ایزدی
-رادیولوژی:نکات برتر دکتر ایزدی
-فارماکولوژی:نکات برتر دکتر ایزدی
-نرولوژی :دکتر کرمی
-ارتوپدی:عمدتا از دکتر کرمی بعضی از مطالب از کتاب دکتر اعلمی هرندی
-ارولوژی: کتاب دکتر سیم فروش 2 بار(بجز مباحث حذف شده)
ENT:کتاب رودولف پروبست : خلاصه شده توسط دکتر خدا آمرزیده - دکتر آیتی فیروز آبادی(بجز فصل آخر که در باره اختلالات تکلم هست)
-روانپزشکی پارسیان
-چشم :نکات برتز دکتر ایزدی
- بهداشت و آمار: دکتر کامران احمدی

این هفته هم افت عملکرد داشتم.علتش درگیری ذهنی و پیدا کردن علت اختلال نروسنسوری گوش راست در حد mild و احساس
fullness همون گوش بود.موفق شدم نظر یکی از اساتید ENT بیمارستان فیروز گر رو بگیرم. ایشون که فرد سالداری هم بودند معتقد بودن علت احساس fullness من به خاطر مشکل بینی من هست (من رینیت وازوموتور کنترل شده دارم).که من قبلا هم خودم به این تشخیص رسیدم ولی چون اختلال نروسنسوری رو توجیه نمی کنه برای من جلب توجه نکرد. از ایشون پرسیدم با توجه به احساس fullness و وجود کاهش شنوائی نروسنسوری به اکوستیک نروما می خوره یا نه گفتن چون کاهش شنوائی من زیاد نیست.. نمی خوره...ولی ازایشان پرسیدم پس اختلال نروسنسوری که در دو تست شنوائی مختلف نتایج یکسانی داشته روچطور توجیه می کنید... کمی فکر کردن و گفتن... بهتره تست شنوائی مجددی انجام شود در همان مرکز که باز هم اختلال شنوائی نروسنسوری گزارش شد.وقتی این نتیجه رو رزیدنت سال اول به رزیدنت سال آخر که آنها هم در اون مشاوره شرکت داشتند نشان داد...رزینت ارشد گفت...همان که استاد گفتند!...که یعنی یه جواب سر بالا! ...خلاصه , جواب استاد تمام سالخورده ENT همین بود...به همین دلیل سوال بی جواب من
این هست که علت این کاهش شنوائی نروسنسوری در حد 5% یک طرفه چیست؟ به همین دلیل تحقیقاتمو ادامه دادم و از این صفحه
اطلاعات خوبی بدست آوردم

Sensorineural Hearing Loss in Adults
http://www.otohns.net/default.asp?id=14044

علت جالب بودن اون صفحه این هست که در عین حال که تمام تشخیص افتراقی های موجود را مطرح کرده توضیحات لازم رو هم آورده
.فعلا اینطور نتیجه گرفتم که بهتره صبر کنم تا نوبتم برای 9 آذر ماه برای انجام تست ABR و با اون جواب و ملاحظه مجدد این تشخیص افتراقی ها به متخصص ent مراجعه کنم. من می خوام بدونم این حالت یک طرفه کاهش 5 درصدی
نروسنسوری پاتولوژیک هست یا خیر... اگر نیست که خدا حافظ... اگر هست علتش چه هست؟مسئله fullness به اندازه اختلال شنوائی
برای من نگران کننده نیست.

از لحاظ درسی در هفته گذشته علی رغم وقت کم اختصاص داده شده موفق شدم 3 درس داخلی رو تماما دوره کنم و 1 درس دیگه رو مطالب selective و یک درس دیگه داخلی رو هم در حال اتمام مطالب selective اش هستم. تو هفته گذشته موفق شدم
سیاست بهتری برای دوره کردن برای خودم تدوین کنم که وارد جزئیاتش نمیشم.دیروز موفق شدم یک ساعت زودتر در بعد از ظهر ها به کتابخونه برم و از حالت 9 ساعت خالص به 10 ساعتو 15 دقیقه برسونم که شروع خوبی برای روز های بعدی هست..جدیدا کورنومتر هم گرفتم که دقیقتر باشه.الان هم 4 صبح هست که به جای خواب مشغول تایپ کردن هستم. علتش بد خواب شدن به علت پرخوری دیشب هست. امیدوارم شبها خودمو بیشتر کنترل کنم و فردا هم تو کتابخونه مشکل نداشته باشم.

بالا
 پروفایل  
effortless
dr.saeedeh (سه شنبه آبان 24, 90 10:29 am), رهگذر (چهارشنبه آبان 25, 90 6:08 pm), garfeild (جمعه آبان 27, 90 8:43 am), پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:48 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آبان 30, 90 12:27 am 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
آواتار کاربر
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری شده:
939 مرتبه در 279 پست

تعداد ساعت های مفید هفته قبل :53

1686

متوسط ساعت مطالعه در طی یک روز در212 روز گذشته (بجز جمعه های 6 ماه اول ) از ابتدا شروع مطالعه: 7.95 ساعت(هفته قبل 7.96)

باز هم افت عملکرد داشتم.علتش به خاطرتعطیل کردن کامل عیدغدیر بود.بطور کامل رفتم تو فاز فیدبک منفی تنبلی.به خودم قول دادم 24 آبان آخرین روز تنبلی من برای دوره 39 باشه . چند بار هم بصورت اطلاعیه به دیوارمیزم تو کتابخونه چسبوندم که یادم نره!. یه تاپیک جدا هم میزنم که بیشتر احساس مسئولیت کنم و بیشتر یادم بمونه.البته یه علتش این هست که به خونه خوندن عادت ندارم و دیگه اینکه عادت به رفتن به یه کتابخونه عمومی دیگه ای که روز های تعطیل باز هست... ندارم.حتما باید چند ماهم برای این مورد وقت بزارم تا stable بشم!

از هفته قبل موفق شدم بعد از ظهر ها یک ساعت زودتر کتابخونه برم...ولی عجیبه با اینکه یک ساعت زودتر میرم کتابخونه و با اینکه از کورنومتر استفاده می کنم ولی به زحمت 10 ساعت میشه...با اینکه تلاش زیادی می کنم اتلاف وقت کمتری داشته باشم.ولی بعد از نهار خیلی سخت می تونم خودمو آماده رفتن به کتابخونه کنم... انگار که باید یه بار سنگینو بلند کنم...احساس فشار تو بدنم دارم...ولی بعد از یک ساعت رفع میشه. به دلیل ibs شدیدی که دارم حساب کردم حد اقل روزی نیم ساعت بیشتر از وقت معمول باید برای ... وقت بزارم یعنی هفته ای 3.5 ساعت...که برای خودش مصیبتی هست.واقعا درست نوشتن براش که هیچ پاتولوژی ثابت شده ای براش معرفی نشده اما مختل کننده زندگی هست...

الان 2 هفته از شروع دوره من می گذره ولی هنوز اونطوری که دوست دارم برای دوره stable نشدم.بیشتر مشغول داخلی بودم.اول سال 90 بعضی از بحث های داخلی رو از کتاب سیسیل خوندم که خیلی هم بد ترجمه شده بود و بعضی از بحث ها رو ازدکتر ایزدی.در دوره دوم بعضی از بحث هارو از گاید لاین خوندم اما چون از نحوه نگارشش خوشم اومد دوست داشتم بقیه بحث ها رو به عنوان دوره دوم ازگاید لاین بخونم که در حال اتمام هست... کمی از ریه مونده که تازه هم چاپ شده.در واقع میشه 2 دور داخلی بصورت هم خوندن هم نوشتن.بعضی از بحث های داخلی هم که قبلا جزوه کرده بودم به عنوان دوره سوم خوندم....

دوست دارم از بعد از شام یعنی از ساعت 22.45 تا 23.30 پای کامپیوتر باشم و امورات معمول رو انجام بدم و 23.30 کامپیوترو خاموش کنم و خودمو برای خواب آماده کنم تا زودتر بخوابم...هنوز عادت نکردم... باید عادت کنم چون گاهی تا 1.5 بعد از نصف شب بیدارم بدون اینکه کار مفیدی انجام بدم...

بهتره از مسائل حاشیه ای زندگیمون فاکتور بگیریم...و تمام فکر و ذکرمون این امتحان باشه تا هر چه زودتر از این بلاتکلیفی فلاکت بار خارج بشیم...

بالا
 پروفایل  
effortless
delman (سه شنبه آبان 30, 90 12:36 am), pirsook111 (سه شنبه آبان 30, 90 4:05 am), پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:49 pm)
پستارسال شده: سه شنبه آذر 7, 90 1:30 am 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
آواتار کاربر
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری شده:
939 مرتبه در 279 پست

[font=Times New Roman]شروع : 9 فروردین
تعداد ساعت های مفید هفته قبل :60

1746

متوسط ساعت مطالعه در طی یک روز در219 روز گذشته (بجز جمعه های 6 ماه اول ) از ابتدا شروع مطالعه: 7.97 ساعت(هفته قبل 7.95)
[/font]

[font=Times New Roman]کمی از نظر دوره کردن stable تر شدم و از حالت سردرگمی خارج شدم.[/font]

بالا
 پروفایل  
effortless
پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:49 pm)
پستارسال شده: چهارشنبه آذر 15, 90 12:42 am 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
آواتار کاربر
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری شده:
939 مرتبه در 279 پست

[size=2][font=Arial][font=Times New Roman]شروع : 9 فروردین
تعداد ساعت های مفید هفته قبل :30.5

1776.5

متوسط ساعت مطالعه در طی یک روز در226 روز گذشته (بجز جمعه های 6 ماه اول ) از ابتدا شروع مطالعه: 7.86 ساعت(هفته قبل 7.97)
[/font]

این هفته بدترین گزارشو از اول سال دارم.دنبال کردن مشکل گوشم ,سروصدای هیات های اطرف , بی حوصله بودن , دپرس بودن , تعطیلی تمام کتابخونه ها و نهایتا تنبلی از علل این افت فاحش بود.امروز هم که روز اول هفته جاری هست رو کاملا off بودم به همون دلائل بالا. علی رغم شرایط خوبی که تو خونه دارم و علی رغم موفقیت های مختصری که تو برنامه ام داشتم موفق نشدم عادت به خوندن رو تو خونه ایجاد کنم.خوشبختانه بجز چند روز اول سال 91 دیگه تعطیلی نداریم که کتابخونه ها هم تعطیل باشند.باید از حالا برای اون موقع برنامه ریزی کنم که مثل این 2 روز بی حوصله و دپرس نباشم.ولی خوب درسته که متوسط ساعت مطالعه افت کرده و امروز هم کلا پرید...ولی چیزی که نشون دهنده هیستوری هست تعداد کل ساعاتی هست که اختصاص داده شده. که چون زود شروع کردم شاید به نوعی از این قبیل مشکلات پیشگیری کرده باشه.ولی دلیل نمیشه که از این بعد سست بخونم....بلکه برعکس باید با انرژی بیشتر و با قدرت بیشتر و پشتکار بیشتری ادامه بدم. تا حالا هر چیزی خوندیم حالت آهسته پیوسته داشت ولی از این به بعد دیگه تمرکز , افزایش ساعات مطالعه وچاشنی سیاست در روش دوره کردن باید اعمال باشه.خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی تو زندگی ندارم بجز عادت به نوعی فعالیت اینترنتی که از 10 سال پیش شروع کردم و نسبتا پر کار و پر مشغله هست... از 12 ساعت در روز تو سالهای قبلی رسوندم به 3 ساعت در اوائل امسال که همین 2 ساعت رو از فردا می خوام به نیم ساعت بعد از ناهار کاهش بدم اونهم با یه سیاست خاص که از فردا می خوام اجرا کنم که قبلا هم اجرا کردم جواب داده.الان روحیه ام خوبه.امیدوارم برای گزارش بعدی که خیلی کوتاه تر از امروز هست! برای یک هفته بالای 60 ساعت و برای هفته های بعدی بالای 70 ساعت گزارش بدم.

در مورد گوش , نتیجه 3 بار ویزیت متخصص گوش و حلق و بینی و 3 تست اودیولوژی و یک تست ABR این بود که فعلا شواهدی به نفع اکوستیک نروما نیست ودلیلی برای MRI وجود نداره . منتها شکی نیست که گوش راست در فرکانس های 8000-4000 تا حد 15-10 دسی بل اختلاف با گوش چپ داره و تعریف Asymmetrical sensorineural hearing loss در موردمن صادق هست.ولی علت آن مشخص نیست. نه سابقه پیرگوشی در خانواده وجود داره نه ترومائی بوده, نه ترومای صوتی بوده. تنها مورد محتمل مصرف دارو هست.2 سال پیش 10 روز آسپرین مصرف کردم و گه گاهی هم بروفن 400 برای میگرنم مصرف دارم.ممکنه تو سربازی که مشغول آموزش با اسلحه بودم صدای شلیک یه ترومائی ایجاد کرده و از اون موقع مونده... چون یادمه گوشمو اذیت کرد. فعلا بهترین کار پیگیری افت شنوائی هست که بعد از 6 ماه یعنی 2 هفته بعد از امتحانمون باید انجام بشه. ولی به هر حال کمی نگرانی در مورد اکوستیک نروما از نظر خودم وجود داره.

Sensorineural Hearing Loss Algorithm
http://drdavidson.ucsd.edu/Portals/0/Pathway/HearLoss.htm

Asymmetrical hearing loss
www.racgp.org.au/afp/200805/200805prasad.pdf

[/font][/size]

بالا
 پروفایل  
effortless
nim2nim2 (چهارشنبه آذر 15, 90 2:24 am), پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:49 pm)
پستارسال شده: پنج شنبه آذر 17, 90 6:31 pm 
آفلاین
کاربر ویژه دوستاره
کاربر ویژه دوستاره
سپاسگزاری کرده اید: 611 مرتبه
سپاسگزاری شده:
2545 مرتبه در 615 پست
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 8
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: هیچکدام

سلام ب همه من با مشکلات فراوانییییی ک تا الان داشتم مازورا و سه مینور یه دور خوندم میدونم عقبم میشه دوستان یه گزارش کلی تا اینجا بدن چقد خوندن....اخه گزارشا تیکه پاره ان مرسییییییییی

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم raha.22 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:49 pm)
پستارسال شده: پنج شنبه آذر 17, 90 7:45 pm 
آفلاین
کاربر نیمه فعال
آواتار کاربر
کاربر نیمه فعال
سپاسگزاری کرده اید: 8 مرتبه
سپاسگزاری شده:
105 مرتبه در 32 پست
سال ورودی مقطع دکتری عمومی: 1382
رشته تحصیلی یا مورد علاقه: آسيب‌شناسي‌

سلام بچه ها من تازه عضو شدم امیدوارم بتونم تا امتحان هر هفته بیام و گزارش بدم
سال اولمه طرح هستم و از نیمه مرداد شروع کردم یک برنامه روزی 10 ساعت در ابتدا داشتم الان روزی 12 ساعت مطالعه میکنم(اگه بذارن و بخونم)به جز 5شنبه و جمعه هر دو هفته که میرم خونمون و درس تعطیله به دلیل تنهایی تو این ده که دارم درس میخونم و فشار درسی یک مقدار بهم ریختم که امیدوارم این گزارشها کمکم کنه
4/3 درسها رو تا الان 3 دور خوندم (مدل روز اول و روز دوم و روز 5ام) و اگه بتونم تا فروردین تستها رو بزنم و کل درسهارو 4 دور بخونم خوبه
اطفال رو از ایزدی میخونم 6 جزوه 100 صفحه ای کوچیکه اگه بتونم تو هفته آینده دور سوم جزوه1 و دور اول و دوم جزوه 2و3 و4 را بخونم خوبه کلا میشه 700 صفحه که البته دور دومم با خط کشیدن و فهم مطلب و حاشیه نویسیه و دو برابر دور اول و سومم طول میکشه
................................................................................
نمیدونم تو ذهن امثال استیو جابز چی میگذره که اینقدر انرژی و انگیزه زندگی دارن و ما هرچقدر هم که همه چیزمون رو به راه باشه نهایتش اینه که بدلیل بحران هویت دپ میزنیم
پیروز و موفق باشید تا هفته بعد

بالا
 پروفایل  
effortless
کاربران زیر از کاربر محترم konkuri به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند
پریای خوشبخت (جمعه آذر 18, 90 12:46 pm), dr.nik (سه شنبه آذر 22, 90 5:17 pm), dr.nik (سه شنبه آذر 22, 90 5:17 pm), Bahar.A (سه شنبه آذر 29, 90 5:57 pm), m_medical1381 (شنبه دی 2, 90 2:02 am)
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
ارسال موضوع جدید پاسخ به موضوع  [ 199 پست ]  به صفحه برو قبلی  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  بعدی

همه زمان ها بر اساس UTC + 3:30 ساعت [ DST ] تنظیم شده اند

مباحث مشابه
 موضوع   نویسنده   پاسخ   مشاهده شده   آخرین پست 
در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. گزارش روزانه مطالعه گروهی برای دستیاری دوره 39/دستیاری 90-91

[ به صفحه بروبه صفحه برو: 1 ... 93, 94, 95 ]

dr_farhod

943

29110

پنج شنبه فروردین 17, 91 5:16 pm

cheshm91 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. 'گزارش روزانه از13/6

[ به صفحه بروبه صفحه برو: 1 ... 6, 7, 8 ]

مهدی

76

3236

پنج شنبه آذر 17, 90 4:03 pm

raha.22 مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. اولین دوره امتحان 39 از کی شروع می کنی و چقدر طول میکشه؟

[ به صفحه بروبه صفحه برو: 1, 2, 3, 4 ]

hamids54

33

1698

جمعه اردیبهشت 1, 91 12:51 pm

dr.nasir مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. کمک!!! (تقاضای همراهی برای مطالعه)

arya86

5

1021

جمعه تیر 17, 90 4:43 pm

vitamin مشاهده آخرین پست

در این موضوع پست خوانده نشده ای وجود ندارد. آخرین روز تنبلیت برای دوره 39

[ به صفحه بروبه صفحه برو: 1, 2 ]

hamids54

10

631

پنج شنبه آذر 3, 90 12:52 pm

onlyehsan_m مشاهده آخرین پست